ЕУ ПРАВИ ИСТОРИЈСКУ ГРЕШКУ: Марин Ле Пен о превазиђености политике западних лидера
ЛИДЕР француске опозиције и странке Национални фронт Марин ле Пен изјавила је да став Европске уније и антируске санкције представљају историјску и геополитичку грешку.
Фото: ЕПА
- Лидери ЕУ нису схватили значење превирања историје, они су и даље залеђени у Хладном рату са ставовима који су искључиво усмерени ка Сједињеним Америчким Државама и њиховом оружаном крилу – НАТО-у - рекла је Ле Пенова у интервјуу за Комсомољску правду 1. априла.
Француска политичарка је додала да су односи са Русијом важни и неопходни. Према њеном мишљењу, нико не може да игнорише улогу и место Русије у светском поретку.
- Она заузима важно место и остаје водећи глас у мултиполарном свету, глас који регулише међународне односе и геополитику - истакла је Ле Пенова.
Односи Москве и Брисела погоршали су се 2014. године. Европска унија увела је тада санкције Русији, оптуживши је да је одговорна за ситуацију у Украјини и изразивши незадовољство због поновног уједињења Крима са Русијом. Рестриктивне мере су неколико пута прошириване и продужаване. Обустављени су преговори о безвизном режиму и новом основном споразуму о сарадњи, уведена је забрана уласка у земље ЕУ службеницима из Русије, а њихова имовина је замрзнута. Такође су уведене комерцијалне, финансијске и војне рестриктивне мере. Као одговор на то, Русија је увела забрану увоза низа прехрамбених производа из земаља ЕУ.
(Спутњик)
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ЗАХАРОВА ОЧИТАЛА ЛЕКЦИЈУ ЕУ: Престаните да прикривате своју неспособност!
01. 04. 2021. у 19:36
РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар "орешника" и "сармата" може да уништи читав НАТО у Европи
КОМБИНОВАНО лансирање ракетних система „сармат“ и „орешник“ способно је да неутралише целу војну инфраструктуру Северноатлантске алијансе у Европи, рекао је за руске медије Александар Степанов, војни стручњак Института за право и националну безбедност Руске председничке академије за националну економију и јавну управу (РАНХЕГА).
13. 05. 2026. у 12:29
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији
ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.
11. 05. 2026. у 19:09
Коментари (0)