МЕРКЕЛОВА ПОРУЧИЛА НЕМЦИМА: Ако се не уозбиљите можемо да уведемо и затварање, брине ме трећи талас короне

Танјуг

29. 03. 2021. у 01:04 >> 01:04

НЕМАЧКА канцеларка Ангела Меркел затражила је данас од немачких савезних држава да појачају напоре на сузбијању нових случајева корона вируса и поменула могућност увођења полицијског часа како би се трећи талас ставио под контролу.

МЕРКЕЛОВА ПОРУЧИЛА НЕМЦИМА: Ако се не уозбиљите можемо да уведемо и затварање, брине ме трећи талас короне

Фото: Принтсцреен/Јутјуб/ FOCUS Online

„Имамо своју нужну кочницу...нажалост, она се не поштује свуда. Надам се да ће можда доћи до неког размишљања о овоме“, рекла је Меркел у ретком наступу у толк шоу на немачкој телевизији АРД, преноси Ројтерс.

Меркелова и регионални лидери сложили су се почетком марта да зауставе постепено поновно отварање економије чим број инфекција на 100.000 људи током седам дана буде виши од 100.

У недељу је инциденција вируса на 100.000 порасла на 130 са 104 пре недељу дана.

Број укупно потврђених случајева корона вируса у Немачкој повећао се за 17.176 на 2.772.401, показали су у данашњи подаци Института Роберт Кох.

Број жртава порастао је за 90 на 75.870, показују подаци.

Меркелова је рекла да ће, ако државе не почну да спроводе мере са одговарајућом озбиљношћу у „врло догледној будућности“, морати да размотри који кораци би се могли предузети на националној основи.

Једна од могућности била би измена Закона о заштити од инфекција како би се утврдило шта треба да се ради у одређеним сценаријима, рекла је Меркел, додајући да су савезна влада и државе обавезне да сузбијају заразу.

Меркел је рекла да није уверена да су до сада предузете мере довољне за окончање трећег таласа пандемије.

„Које додатне мере су нам потребне?...Морамо учинити више. Имамо могућности ограничења излазака, додатних ограничења контаката, даљег ношења маски...плус стратегије тестирања на свим местима“, истакла је Меркел.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

РУСИ СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ: Пола Русије бесно због оног што се десило у Београду (ВИДЕО)