ДОНБАС СЕ ПРИКЉУЧУЈЕ РУСИЈИ: Велика најава лидера Луганска

Novosti online

27. 03. 2021. у 13:12

ЛИДЕР самопроглашене Луганске народне републике Лонид Пасечник изјавио је да је уверен да ће Донбас постати део Русије „кад за то дође време“.

ДОНБАС СЕ ПРИКЉУЧУЈЕ РУСИЈИ: Велика најава лидера Луганска

Фото: Депоситпхотос/Принтсцреен

- Идемо у правом смеру... Не сумњам да ће Донбас постати део велике Русије када дође време и нас, наравно, чека велика будућност. Али за њу се треба борити и ми ћемо наставити да бранимо наше интересе - наводи се у изјави Пасечника.

Такође се наглашава да су републике Донбаса самостално направиле избор 2014. године – „а то је правац ка интеграцији са Русијом“.

- Фактички смо већ с њом. Русија нам стално пружа помоћ, без које Донбас не би преживео – то је и политичка, и хуманитарна и економска помоћ. Хуманитарни конвоји, 'бели Камази' већ су постали симбол братске помоћи Русије Донбасу - констатовао је Пасечник.

Истовремено је нагласио да ни Донбас, ни Русија „никада никоме нису наметали Руски свет“, већ су само бранили свој избор.

- Украјински неофашизам, који активно подстичу и подржавају Сједињене Америчке Државе и друге западне земље, у ствари следи мали број Украјинаца. Али успели су да у Украјини застраше разумне снаге. Због тога је Донбас сада заправо гласник истинских нада и тежњи већине становника Украјине који су увек били део Руског света - поручио је лидер Луганска.

Украјинске власти су у априлу 2014. године покренуле војну операцију против Доњецке и Луганске Народне Републике које су прогласиле независност након државног преврата у Украјини у фебруару 2014. Кијев не признаје ДНР и ЛНР и сматра територије ових двеју република окупираним, а устаничке снаге терористичким.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује

"ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ" Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упутио је поруку украјинском председнику Владимиру Зеленском на друштвеној мрежи Икс у којој наводи да му се чини да "нећемо моћи да дођемо до разумевања".

22. 01. 2026. у 17:27

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: Види се да из авиона да је АИ - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.

22. 01. 2026. у 10:10

Коментари (0)

УМРО НА БИНИ: Смрт Љубе Мољца о којој је причала Југа - тог јутра га је јако болела глава, а ближио му се 46. рођендан