ШТА ЈЕ РЕШЕЊЕ ЗА ПОЛИТИЧКУ КРИЗУ У ПОДЕЉЕНОЈ ЈЕРМЕНИЈИ? Састали се Пашињан и Саркисјан, опозиција поставила услове

Танјуг

13. 03. 2021. у 15:38

ПРЕДСЕДНИК Јерменије Армен Саркисјан и премијер Никол Пашињан одржали су данас састанак како би се усредсредили на политичку ситуацију у земљи и размотрили одржавање ванредних парламентарних избора, саопштила је председничка прес служба.

ШТА ЈЕ РЕШЕЊЕ ЗА ПОЛИТИЧКУ КРИЗУ У ПОДЕЉЕНОЈ ЈЕРМЕНИЈИ? Састали се Пашињан и Саркисјан, опозиција поставила услове

Фото АП

- Председник и премијер разговарали су о тренутној ситуацији у земљи, начинима за њено решавање и превазилажењу унутрашње политичке кризе. У том контексту, стране су се дотакле расписивања ванредних парламентарних избора као начина за решавање ситуације - наводи се у саопштењу, преноси ТАСС.

Саркисјан би вечерас требало да се састане са Лилит Макунц, лидером владајућег парламентарног блока Ми Степ, и Едмоном Марукјаном, лидером опозиционе странке Сјајна Јерменија.

Највећи опозициони Покрет за спасење домовине саопштио је да је спреман да се састане с председником и премијером, али само да би разговарао о утврђивању пута за оставку Пашињана.

Опозиција такође инсистира да се састанак одржи у парламенту, а не у председничкој палати.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.

25. 02. 2026. у 12:25

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

Истражујемо: Колика је стварна распрострањеност болести зависности од игара на срећу у Србији?