ФИНАЛНА ТЕСТИРАЊА ПОКАЗАЛА: "Новавакс" вакцина ефикасна 96%, против британског соја 86%
АМЕРИЧКА фармацеутска компанија Новавакс саопштила је да је финална фаза тестирања њене вакцине у Великој Британији показала да је она ефикасна 96 одсто против корона вируса.
Фото: АП
Вакцина има ефикасност од 86 одсто против британског соја, а 55 одсто у одвојеном, мањем испитивању у Јужној Африци, где су волонтери били изложени новом, заразнијем соју који циркулише светом, пренео је Ројтерс.
У оба случаја, вакцина је била 100 одсто ефикасна у спречавању озбиљних облика болести и смрти.
Компанија очекује да искористи ове податке и аплицира за коришћење вакцине у разним земљама.
Не зна се још када ће тражити одобрење од здравственог регулаторног тела у САД и да ли ће Агенција за лекове тражити да се изврше клиничка тестирања и у Америци.
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)