ГРАНИЦЕ И ДАЉЕ ЗАТВОРЕНЕ: Европска комисија апелује на чланице да се придржавају заједнички договорених мера
ЕВРОПСКА комисија поновила је позив свим земљама чланицама да се придржавају заједнички договорених мера када су у питању ограничења која се примењују на границама унутар Европске уније.
Дото: Депозит
Комисија је прошле недеље послала писма Немачкој, Белгији, Мађарској, Данској, Финској и Шведској у којима изражава забринутост због једностраних мера на границама које се односе на улазак и излазак из тих земља, а које су уведене у циљу спречавања ширења вируса Ковид-19.
Рок за одговор истиче у понедељак. Немачка и Белгија су већ одговориле, што ми пажљиво разматрамо, али наша пазиција остаје непромењена - каже портпарол Комисије Кристија Виганд.
У Бриселу наглашавају да су све земље чланице ЕУ пристале на координисани приступ кад је реч о било каквим рестрикацијама слободе кретања у Европи.:
Препоруке су јасне и очекујемо да их све земље поштују, каже Виганд.
Белгија је крајем фебруара забранила сваки неесенцијални улазак и излазак из земље, док је Немачка поставила граничне контроле према Аустрији и Чешкој.
Препоручујемо
"ВИШЕ ОД ТОГА, МОЛИМ САД..." Зеленски спреман за изборе, али под овим условима
10. 12. 2025. у 07:54
ПУЦЊАВА НА ДРЖАВНОМ УНИВЕРЗИТЕТУ КЕНТАКИ: Упуцане две особе, колеџ хитно затворен (ФОТО)
09. 12. 2025. у 22:41
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)