ИЗРАЕЛ БЕСАН ЗБОГ ЕКОЛОШКЕ КАТАСТРОФЕ: Послати истражитељи у Грчку, инсистира се на инспекцији брода

Тањуг

27. 02. 2021. у 23:18

ИЗРАЕЛ је послао истражитеље у Грчку да изврше инспекцију брода за који се сумња да је изазвао изливање нафте које је прекрило већи део израелске обале катраном, саопштило је данас израелско Министарство заштите животне средине.

ИЗРАЕЛ БЕСАН ЗБОГ ЕКОЛОШКЕ КАТАСТРОФЕ: Послати истражитељи у Грчку, инсистира се на инспекцији брода

Фото: Танјуг/АП Пхото

Израел сматра да је изливање са брода који је прошао око 50 километара од обале могући извор онога што еколошке групе називају катастрофом за дивље животиње, преноси Ројтерс.

- Користићемо сва средства док не пронађемо починиоца одговорног за загађење животне средине - изјавила је министарка заштите животне средине Гила Гамлиел.

Израел није пружио детаље о броду.

Званичник грчке обалске страже који је одбио да буде именован рекао је да Атина није добила званични захтев од Израела за инспекцију грчког брода.

Добровољци и хиљаде војника окупљају се свакодневно на израелским плажама како би уклонили наслаге лепљивог црног катрана, који се појавио и у јужном Либану, додаје Ројтерс. 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.

25. 02. 2026. у 12:25

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

ВЕЛИКА ДЕЛА НА СЦЕНИ ХУМАНОСТИ: „Мој први пут“ и „Јазавац пред судом“ у Фондацији Mozzart