ВОЈСКА ТРАЖИ ОСТАВКУ ПАШИЊАНА: Премијер - "Ово је покушај војног удара"
ГЕНЕРАЛШТАБ војске Јерменије затражио је оставку премијера Николе Пашињана. Председник јерменске Владе је ово назвао покушајем војног удара.
Фото: ЕПА
- Премијер и Влада Јерменије нису у стању да доносе адекватне одлуке у овој кризној и судбоносној за јерменски народ ситуацији. У вези са насталом ситуацијом Оружане снаге Јерменије захтевају оставку премијера и Владе Јерменије, истовремено упозоравају на уздржаност од примене силе против народа, чија деца су погинула, бранећи отаџбину и Карабах - наводи се у саопштењу Генералштава Оружаних снага Јерменије.
Премијер Јерменије је на својој страници на фејсбуку назвао саопштење војске покушајем војног удара и позвао своје присталице да изађу на трг Републике.
(Спутњик)
Препоручујемо
МАСОВНЕ ДЕМОНСТРАЦИЈЕ У ЈЕРЕВАНУ: Јермени не одустају - траже оставку Пашињана
22. 02. 2021. у 22:12
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)