ТРЕЋИ ЛЕК ЗА КОРОНУ: Јужнокорејски лек против Ковида-19 на процени
ЕВРОПСКА агенција за лекове (ЕМА) саопштила је данас да врши процену лека против корона вируса, на бази антитела, који је развила јужнокорејска компанија Селтрион.
Фото: Депоситпхотос
То је трећи такав лек који је подвргнут ревизији, пошто је раније овог месеца ЕМА почела с проценом лекова на бази антитела, које су развили амерички произвођачи лекова "Ели Лили" и "Регенерон" за употребу на појединим пацијентима оболелим од корона вируса.
Европска агенција за лекове саопштила је да њен одбор за лекове процењује први скуп података, који је добио из испитивања лека "регданвимаб" на животињама и људима и поручила да ће наставити да их проучава, како буде добијала више података, преноси Ројтерс.
Препоручујемо
НЕКИХ МЕРА ЗА ВИКЕНД МОРА БИТИ: Др Кон о предстојећој седници Кризног штаба
24. 02. 2021. у 17:49
ДОК ЈЕ ВИШЕ ОНИХ КОЈИ ЧЕКАЈУ ВАКЦИНУ: Меркел против посебног третмана за вакцинисане
24. 02. 2021. у 15:30
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Зашто не треба говорити "прими моје саучешће"? Отац Предраг открива: "Не будите плитки"
"КАДА изјављујете саучешће не будите плитки..."
29. 04. 2026. у 12:35
Коментари (0)