ЗАПОСЛЕНИ У АМАЗОНУ ДОБИЛИ НЕТАЧНЕ РЕЗУЛТАТЕ ТЕСТА: Око 4.000 радника у самоизолацији
БЛИЗУ 4.000 запослених у компанији "Амазон" је добило нетачне резултате тестова на ковид, након грешке.
Фото: Депоситпхотос
Приватни резултати тестова који су подељени са Националном здравственом службом (НХС) у Великој Британији су дали 3.853 нетачних резултата 13. фебруара, потврдила је влада.
Запосленима је прво речено да су негативни на ковид, а онда су добили потпуно другу поруку, додаје се.
Кол центар службе "Тестирај и пронађи" при НХС-у је добио више од 500 позива запослених.
"Амазон" је саопштио да је испоштовао инструкције НХС-а, да су запослени упознати с грешком и подржали их да "предузму одговарајуће кораке."
Министарство здравља и социјалне неге је саопштило да је свим запосленима којима је погрешно наређено да се самоизолују речено у кратком року да не треба то да раде.
У писаној поруци, коју је видео ББЦ, један радник из магацина је рекао да им је речено да су негативни на ковид у петак, а дан касније им је речено да су позитивни и да морају да се самоизолују.
Следећа порука коју су добили била је да је у питању била "системска грешка".
Радник из кол центра при Националној јавној служби је рекао да је тим за који ради примио више од 500 позива запослених из "Амазона" у суботу.
- Не само да је утицало на особље већ и на њихове породице и на читава домаћинства. Партнери и деца запослених у Амазону су такође морали да се самоизолују, због чега су неки изгубили приходе- рекао је радник кол центра који је желео да остане анониман.
ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: "Доделити му статус савезне државе САД"
АМЕРИЧКИ републикански конгресмен Ренди Фајн поднео је предлог закона који предвиђа „анексију и доделу статуса савезне државе“ Гренланду у оквиру Сједињених Америчких Држава, наводи се у саопштењу које је објавио законодавац.
12. 01. 2026. у 21:16
ОВО ЈЕ ГЛАВНИ УДАРАЦ ЗА НАТО И КИЈЕВ: У нападу „орешником“ уништена фабрика од великог значаја (ВИДЕО)
НАПАД „орешником“ онеспособио је Лавовску државну фабрику за поправку авиона, саопштило је Министарство одбране Русије.
12. 01. 2026. у 15:27
БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина
МНОГИ сањају о животу у Немачкој, Аустрији или Швајцарској, замишљајући мир, ред и бољи стандард. Ипак, искуства наших људи који су се преселили откривају да живот у западној Европи често носи неочекиване изазове који могу шокирати оне који су навикли на балканску спонтаност и топлину.
13. 01. 2026. у 10:22
Коментари (0)