РУСИ ЛАНСИРАЛИ РАКЕТУ СА БАЈКОНУРА: Ево шта је "Прогрес" понео на Међународну свемирску станицу (ВИДЕО)

Новости онлине

15. 02. 2021. у 08:32

РАКЕТА-носач „Сојуз 2“ са теретним бродом „Прогрес МС-16“ лансирана је са космодрома Бајконур, брод на Међународну свемирску станицу носи залихе руске хране и закрпе за пукотине на станици.

РУСИ ЛАНСИРАЛИ РАКЕТУ СА БАЈКОНУРА: Ево шта је Прогрес понео на Међународну свемирску станицу (ВИДЕО)

Фото: Принтсцреен

Ово је друго лансирање руских ракета ове године и прво са космодрома Бајконур.

"Прогрес" ће путовати до МСС два дана, а његово пристајање на модул „Пирс“ очекује се 17. фебруара.

Брод треба да испоручи скоро 2,5 тоне терета, укључујући 600 килограма горива за допуну МСС, 420 литара пијаће воде и око 1400 килограма различите опреме и материјала, укључујући опрему за контролу на броду и системе за одржавање живота, средства за медицинску контролу и хигијену, одећу и пакете за свемирске експерименте.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

И ТРЕБА ДА ВОЛИ МЛАЂЕ, ШТА ЋЕ ЈОЈ ДЕДЕ: Проговориле Дарине комшије - откриле с ким је виђају