НЕВРЕМЕ КАКВО НЕ ПАМТЕ ГОДИНАМА: Холанђани позвани да остану у кућама због снега и ветра, ледена олуја стиже и у Британију

Танјуг

06. 02. 2021. у 23:06

У ХОЛНАДИЈИ су за сутра најављене јаке снежне падавине и ветар због чега су надлежни издали црвени метео-аларм за целу земљу, први такав у последњих девет година.

НЕВРЕМЕ КАКВО НЕ ПАМТЕ ГОДИНАМА: Холанђани позвани да остану у кућама због снега и ветра, ледена олуја стиже и у Британију

Фото: ЕПА

Влада је данас упозорила грађане због ветра који ће дувати до 90 километара на сат и до 20 центиметара снега који би могли да доведу до опасних снежних наноса на путевима и ограничене видљивости, преноси Ројтерс.

Сви центри за тестирање на коронавирус биће затворени, саопштиле су здравствене власти.

Железнички саобраћај ће бити сведен на минимум.

Аеродром Схипол упозорио је да је могуће да ће доћи до кашњења летова. Главни супермаркети отказали су доставу хране.

Отказани су и сви професионални фудбалски мечеви заказани за сутра, а градско веће у Амстердаму одлучило је да затвори све канале како би они могли да се користе за клизање током недеље.

У Холандији су већ на снази мере "локдауна" због корона вируса у оквиру којих трговине, ресторани, барови и друга јавна места већ недељама не раде.

Фото: ЕПА

ЛЕДЕНА ОЛУЈА СТИЖЕ И У ВЕЛИКУ БРИТАНИЈУ

Британски метеоролози најавили су долазак ледене снежне олује ''Дарси'' која ће погодити југоисток Енглеске овога викенда са 30 центиметара снега и леденим ваздушним таласом из Русије.

Очекују се саобраћајни хаос и температуре до минус 10 степени Целзијуса у неким деловима на северу Шкотске, преноси лондонски ''Сан''.

Издато је жуто метео упозорење због очекиваних снежних падавина у целој Великој Британији и наранџасто метео упозорење за делове централне Шкотске.

Метеоролог Сара Кент изјавила је да се у неким деловима Кента може очекивати настанак снежног покривача и до 30 центиметара.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.

24. 02. 2026. у 13:45

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

ДА ЛИ СЕ ФУДБАЛСКА БАЈКА НАСТАВЉА? Бодеу ће бити веома тешко да одбрани два гола предност на Ђузепе Меаци