КОРОНА У СЛОВАЧКОЈ: Нараспрострањенија британска варијанта вируса
БРИТАНСКА варијанта корона вируса, заразнија од раније доминантног соја, преузела је примат као главни узрок нових случајева ковид-19 у Словачкој, изјавио је данас премијер Игор Матович.
Фото: Депоситпхотос
Матович је на Фејсбуку објавио да је влада у среду проверила све позитивне узорке ПЦР лабораторијских тестова и прелиминарни резултати показали су да је 71 одсто њих британска варијанта, јавља Ројтерс.
"До сада је од 1.360 клиничких узорака позитивних ПЦР тестова, 71 одсто дијагностиковано као Б.1.1.7 британска варијанта САРС-ЦоВ-2“, написао је Матович.
Према неким научницима, британска варијанта је до 70 одсто заразнија од раније доминантног соја, а такође може бити и 30 одсто смртоноснија, подсећа Ројтерс.
Проценат је био још већи међу пацијентима у Универзитетској болници "Луј Пастер" у источном словачком граду Кошице, где су тестови показали да 91 одсто заражених носи британску варијанту вируса, јавила је новинска агенција ТАСР.
Словачка је забележила 5.050 смртних случајева од корона вируса.
Препоручујемо
ВАКЦИНЕ ШТИТЕ И ОД НОВИХ СОЈЕВА ВИРУСА: Др Шеклер дао одговор на питање које све занима
04. 02. 2021. у 21:36
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)