БРИТАНИЈА ПРОШЛА ВРХУНАЦ: Стопа заразе и даље висока

Танјуг

03. 02. 2021. у 22:54

ВЕЛИКА Британија је прошла врхунац актуелног таласа пандемије, али је стопа заразе и даље висока, изјавио је данас највиши медицински званичник Енглеске Крис Вити.

БРИТАНИЈА ПРОШЛА ВРХУНАЦ: Стопа заразе и даље висока

Фото: АП

Према његовим речима, број случајева, хоспитализација и смртних случајева налази се на силазној путањи, али то не значи да неће бити новог врхунца, преноси ББЦ.

Премијер Борис Џонсон је похвалио изванредан напор да се вакцинише 10 милиона људи, укључујући 90 одсто старијих од 75 година.

Али национални здравствени систем је и даље био под огромним притиском, рекао је премијер.

Говорећи на брифингу у Даунинг Стриту, професор Вити је рекао да иако се број хоспитализованих пацијената приметно смањио и даље је изнад нивоа првог врхунца у априлу 2020. године.

Вити је истакао да број инфекција опада, али је и даље невероватно висок, као и да ће се здравство брзо наћи у проблемима ако се број повећа.

Његове коментаре поновио је и премијер, који је упозорио да је ниво заразе и даље "забрањено висок" и да је прерано за ублажавање ограничења, преноси ББЦ.

У среду је Велика Британија забележила 1.322 смртна случаја, чиме је укупан број људи умрлих од ковид-19 порастао на 109.335, док су забележена још 19.202 нова случаја.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ТОТАЛНИ ОБРТ! Партизан демантовао да је потписао уговор са Пењаројом