ЕУ ПООШТРАВА МЕРЕ, ПРАВИ ЦРНУ ЛИСТУ: Многим земљама неће бити дозвољен улазак
ЕВРОПСКА унија пооштрила је данас своја правила за путнике из земаља изван блока, прецизирајући да ће бити дозвољен слободан улаз само из земаља са врло мало случајева коронавируса и готово ниједном од нових лакше преносивих варијанти.
Фото: Депоситпхотос
Амбасадори ЕУ сложили су се на састанку у Бриселу са новим ограничењем за путовања из земаља које нису чланице ЕУ, укључујући Британију, рекао је дипломата ЕУ агенцији Ројтерс.
Истовремено, земље ЕУ се подстичу да дозволе приступ без ограничења, попут обавезног карантина, само под строгим условима.
Нове мере предвиђају да путник може доћи из земље ван ЕУ само ако у њој нема више од 25 случајева Ковида на 100.000 становника током 14 дана, а што је стопа заразе нижа него у свим земљама ЕУ.
Такође предвиђа се брзо увођење ограничења путовања за путнике из земаља у којима је откривена велика учесталост заразнијих варијанти корона вируса, наводи се у тексту.
Споразум земаља ЕУ, иначе, односи се на мање важна пујтовања и служи као смерница земљама ЕУ, које имају коначну реч. Тако су неке земље ЕУ попут Немачке увеле строжа ограничења, док је Белгија забранила мање важна путовања у земљу или из ње до марта.
Прошлог четвртка, Унија је скинула Јапан са листе земаља из којих путници могу да посете блок без ограничења у вези са ковидом.
На списку су сада Аустралија, Кина, Нови Зеланд, Руанда, Сингапур, Јужна Кореја и Тајланд, иако укључивање Кине зависи од тога да ли она дозвољава улазак путницима из ЕУ.
Препоручујемо
ХИТНО СЕ ОГЛАСИЛИ ХЕЗБОЛАХ И ХАМАС: Послали јасну поруку новом вођи Ирана
11. 03. 2026. у 18:00
ЗЕЛЕНСКИ ПРЕД БУНДЕСТАГОМ: Укидање санкција Русији је легализација агресије
11. 03. 2026. у 17:42
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)