КИНЕСКИЊА НИЈЕ ПОШТОВАЛА ЕПИДЕМИОЛОШКЕ МЕРЕ: Осуђена на годину дана затвора због прикривања короне

27. 01. 2021. у 13:17

Једна Кинескиња осуђена је на годину дана затвора јер је крила симптоме корона вируса корона на лету од САД до Кине.Жена је пила лекове да би сакрила симптоме ковида 19 на лету до Кине прошлог марта.

КИНЕСКИЊА НИЈЕ ПОШТОВАЛА ЕПИДЕМИОЛОШКЕ МЕРЕ: Осуђена на годину дана затвора због прикривања короне

Фото Танјг/АП

Ли На је у октбору осуђена пред судом у Пекингу за ометање превенције и лечења заразних болести, али је пресуда тек сада објављена. Осуђена је на годину дана затвора и годину дана условно.

Суд је саопштио да је ова жена својим понашањем прекршила антиепидемиолошке прописе кинеске царине и авијације чиме је у великој мери повећала шансе за ширење вируса. Ли На живи у америчкој држави Масачусетс последње две године, где ради за америчку фармацеутску компанију "Биоген".

Међутим, као и многи њени сународници, одлучила је да се врати у Кину током пандемије верујући да ће локалне власти бити ефикасније у спречавању болести у односу на колеге са Запада.     

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.

14. 12. 2025. у 19:24

Коментари (0)

РУСИЈА У НЕВЕРИЦИ: УЕФА јој напрасно послала милионе евра, радује се и Србија!