ЛАВРОВ ПОРУЧИО: Причом о Наваљном Запад крије своје проблеме

ИЗЈАВЕ западних политичара о повратку руског опозиционара Алексеја Наваљнога у Русију за циљ имају да одврате пажњу од чињенице да је Запад у великој економској кризи, оценио је данас руски министар спољних послова Сергеј Лавров.

ЛАВРОВ ПОРУЧИО: Причом о Наваљном Запад крије своје проблеме

Фото: АП

-Видели смо како су се ухватили за јучерашње вести за повратак Наваљног у Русију. Просто, можете осетити колико им је драго да копирају једни другима изјаве - рекао је Лавров, а пренео ТАС С.

Шеф руске дипломатије је изјавио и да је западњацима такође драго јер мисле да ће разним саопштењима скренути пажњу са најдубље кризе "у којој се налази њихов либерални модел".

Лавров сматра да западна елита покушава да реши своја унутрашња питања тако што тражи непријатеље у Русији, Кини, Ирану и другим државама.

-Наравно, нисмо задовољни овим трендом који видимо на Западу, када та елита покушава да реши своје проблеме и испуни циљеве преко несугласица са Русијом, Кином, Ираном, Северном Корејом, Кубом, Венецуелом. Те земље су им врло добро познате - додао је Лавров.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ! Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.

06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21

Коментари (0)

ГДЕ ТИ ЈЕ ЉУБАВНИЦА?! Неочекивано питање за Марића уживо у емисији, он пребледео: Пет година млађа