ТУРСКА ВОЈСКА КРЕНУЛА У ЖЕСТОКИ НАПАД: Експлозије одјекују километрима далеко

Novosti online

16. 01. 2021. у 22:55

ТУРСКА војска је током ноћи кренула у снажан напад у северном делу Сирије, пошто су њихове снаге и савезнички милитанти покренули неколико удара на североисточну област провинције Алепо.

ТУРСКА ВОЈСКА КРЕНУЛА У ЖЕСТОКИ НАПАД: Експлозије одјекују километрима далеко

Фото: ЕПА

Према теренском извештају из Алепа, турска војска и њихови савезнички милитанти лансирали су велики број артиљеријских граната и ракета ка одбрани Сиријских демократских снага (СДФ) у околини Ал-Баба.

У извештају се наводи да су ови напади били скоро непрестани неколико сати, што је проузроковало велики број експлозија које су се могле чути широм Ал-Баба на североистоку земље у провинцији Алепо.

Овај најновији напади турске војске и њихових савезника долазе у исто време када њихове снаге циљају положаје Сиријских демократских снага у северном делу провинције Рака.

Нападима у Раки првенствено циљају подручје око кључног града Ајн Исе, који је још једно упориште курдског СДФ-а источно од реке Еуфрат.

(Србија данас)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.

22. 02. 2026. у 18:50

Коментари (0)

ДЕЛИЈЕ, ИЗВИНИТЕ! Дејан Станковић једва суздржао емоције након што је Звезда згромила Партизан и обојила у црвено-бело 178. вечити дерби