СУДСКИ ЕПИЛОГ: Врховни суд САД одлучио о Трамповим захтевима због крађе избора
ВРХОВНИ суд САД је данас формално одбацио молбе за брзо разматрање случајева који укључују исход избора у пет држава које је освојио изабрани председник Џо Бајден, а које су поднели председник Доналд Трамп и његови савезници.
Новости
У питању су резултати избора у Аризони, Џорџији, Мичигену, Пенсилванији и Висконсину.
Ни претходно судије нису предузеле ништа у тим случајевима пре прошлонедељног пребројавања изборних гласова у Конгресу, што је потврдило Бајденову победу.
Фото: Танјуг/АП
Суд би и даље могао да поступа по жалбама везаним за изборе 3. новембра касније ове зиме или на пролеће. Неколико судија изразило је заинтересованост за случај у Пенсилванији где је Врховни суд те државе одлучио да продужи рок за пријем гласачких листића пристиглих поштом за три дана, а због противљења законодавца под републичком контролом.
Али чак и када би суд покренуо случај повезан са изборима, вероватно не би саслушао аргументе до јесени, наводи агенција.
Препоручујемо
ШВАРЦЕНЕГЕР НАПАО ТРАМПА: Демонстранте упоредио са нацистима - То је била Кристална ноћ!
11. 01. 2021. у 08:43
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)