ТРАГА СЕ ЗА ЦРНИМ КУТИЈАМА ПАЛОГ АВИОНА: Рониоци претражују олупину и покушавају да дођу до њих (ВИДЕО)
ИНДОНЕЖАНСКА морнарица је објавила снимак који приказује како рониоци претражују олупину путничког авиона са циљем проналаска црних кутија.
Фото: Принтскрин
Црне кутије су лоциране, али рониоци још увек покушавају доћи до њих како би биле извучене на површину. Несрећа се догодила у суботу када је Боинг 737 полетео из Џакарте са 62 путника, па је нестао са радара током лета према острву Борнео.
Истражни тимови су већ пронашли делове авиона, као и људска тела, црне кутије су лоциране, али још увек нису извучене на површину. Потрага је настављена и данас и неће бити прекинута све док рониоци не пронашу црне кутије које би требале дати одговор на питање о узроку несреће.
Тренутно у операцији учествује око 2.600 људи, а користе се чамци и хеликоптери, око 50 бродова и 13 авиона. Наде у проналазак преживелих путника нема, а авион се распао након што је пао у море.
Званичници су открили да је авион пао с 3.000 метара висине за мање од једног минута, а сведоци тврде да су видели и чули најмање једну експлозију.
Срушени авион није 737 Маx, Боингов проблематични модел који је био приземљен од марта 2019. године до децембра прошле године након две катастрофалне несреће. Према подацима регистрације, ради се о Боеингу 737-500 старом 26 година, који је ипак био у добром стању.
(Курир)
ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити
ИЗЈАВА председника Србије Александра Вучића, у којој упозорава да Европска унија мора да се суочи са чињеницом да се Сједињене Америчке Државе никада неће вратити старом моделу односа са Европом, објављена је као ударна вест на насловној страни светског издања руског портала Спутњик, као и на руској агенцији РИА Новости.
27. 01. 2026. у 07:44
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)
КАТАСТРОФАЛНО невреме које је погодило југ Италије изазвало је незапамћену штету, а најкритичније је на Сицилији, где се у граду Нишемију урушио чак четири километра дуг део литице. Због клизишта је више од хиљаду људи хитно евакуисано, јер је клизиште буквално однело земљу испод кућа.
27. 01. 2026. у 11:26
Коментари (0)