"НЕСТАБИЛАН ПРЕДСЕДНИК КОЈИ МОЖЕ ДА ПРИТИСНЕ ЦРВЕНО ДУГМЕ" Пелоси на све начине покушава да уклони Трампа
ПРЕДСЕДНИЦА америчког Представничког дома Ненси Пелоси изјавила је да је разговарала са шефом Савезног извршног одељења Министарства одбране САД Марком Милијем како би размотрила превентивне мере са циљем да се одузме могућност председнику Доналду Трампу да дође до кодова за лансирање нуклеарног наоружања.
Фото: ЕПА
Она је такође председника Трампа окарактерисала као „нестабилни председник“, преноси „Дејли мејл“.
Истовремено, како преноси „Си-ен-ен“, Пелосијева је рекла посланицима Представничког дома да сада постоји већа подршка Трамповом импичменту међу демократама него раније.
Она је навела да би даљи прогрес ка импичменту охрабрио конверзацију о 25. амандману у циљу уклањања Трампа са власти пре инаугурације Џозефа Бајдена 20. јануара.
Претходно је изјавила да још увек није добила одговор потпредседника САД Мајка Пенса о томе шта је одлучио по питању позивања на 25. амандман, чиме би се омогућило уклањање Доналда Трампа са функције.
Иначе, Пелоси је јуче од Пенса затражила да се изјасни да ли ће се позвати на 25. амандман како би Трамп био уклоњен са функције и да ће, уколико он не почне процес уклањања Трампа из Беле куће, покренути импичмент.
Пелоси је јуче позвала на хитно уклањање Трампа са функције путем 25. амандмана, дан након што су његове присталице извршиле напад на Капитол.
Препоручујемо
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (9)