ОРБАНОВА БОРБА ЗА МАЂАРСКИ НАРОД: Премијер донео важну одлуку
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан најавио је данас да ће влада продужити мораторијум на исплате кредита грађана и бизниса до јула 2021. године како би се ублажио удар епидемије корона вируса на економију земље.
Фото АП
Породице са децом или оне које очекују принове моћиће да добију кредите под повлашћеним условима, али и бесповратну помоћ да реновирају своје домове, рекао је Орбан.
Поред тога, он је најавио и да ће од јануара идуће године порез за мала и средња предузећа бити смањен за 50 одсто јер баш та предузећа запошљавају највећи број људи и одржавају мађарску економију.
С обзиром да локалне самоуправе рачунају на приходе од пореза предузећа, а да ће због ове одлуке остати без значајних прилива, Орбан је најавио помоћ државе свим градовима величине до 25.000 становника, док ће се већим градовима помоћ додељивати након појединачне анализе економнске ситуације.
Препоручујемо
ОРБАН ПРАВИ МОЋНУ АРМИЈУ: Мађарска набавља радарски систем чувеног ПВО система
13. 12. 2020. у 18:34
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Најгори грех у кући: Зашто вас прате невоље иако се трудите да будете праведни
ОТКРИЈТЕ који је то најгори грех у кући који блокира успех и радост. Практични савети за повратак мира и слоге.
01. 05. 2026. у 21:38
Коментари (0)