ИЗРАДА ВАКЦИНЕ ПРОТИВ КОРОНЕ: Руси нуде Енглезима сарадњу - комбинујте са Спутњиком, да повећамо ефикасност
ТВОРЦИ вакцине Спутњик V против корона вируса су данас рекли да би АстраЗенека требало да направи експеримент са руском вакцином како би повећала ефикасност.
Фото: АП
Руси су рекли да је Спутњик V ефикасан 92 одсто, док је АстраЗенека саопштила да је ефикасност њене вакцине била 70 одсто на почетку, а онда је тај проценат повећан на 90 одсто.
- Ако ураде нова клиничка тестирања, саветујемо да комбинују са Спутњиком, како би повећали ефикасност", написали су на Твитеру творци руске вакцине и додали да комбиновање вакцине могу да се покажу важним за ревакцинацију - пренео је Ројтерс.
Претходно је АстраЗенека саопштила да ће имати 200 милиона доза до краја 2020. године.
Британска вакцина је виђена као једна од највећих нада за многе земље због ниске цене вакцине (између три и четири долара), али и због тога што се може транспортовати на нормалним температурама.
АстраЗенека ће највероватније урадити јос тестова широм света, рекао је Паскал Сорио за Блумберг њуз, након што су почеле да расту сумње у ефикасност ове вакцине.
Шеф научног тима британске владе Партик Валанс је рекао да је главна поента вакцине АстраЗенеке да функционише.
- Суштина приче је да вакцина делује и то је врло узбудљиво - рекао је Валанс током брифинга са премијером Борисом Џонсоном.
Препоручујемо
НЕМЦИ ОДЛУЧНИ У ИМУНИЗАЦИЈИ: Вакцинисаћемо од половине децембра 4.000 људи дневно
26. 11. 2020. у 20:20
БОСАНСКИМ "СПЕЦИЈАЛЦИМА" СЕ СМЕЈЕ ЦЕО СВЕТ: Избачени са такмичења, а криви им Срби и Додик (ФОТО/ВИДЕО)
СНИМАК специјалаца из Федерације БиХ на такмичењу СWАТ Цхалленге у Уједињеним Арапским Емиратима постао је потпуни хит на друштвеним мрежама.
12. 02. 2026. у 14:42
ВАКЦИНА ПРОТИВ РАКА СТИЖЕ У СРБИЈУ: Добијамо је одмах после Руса, ево када ће је примити наши пацијенти
МИНИСТАР без портфеља задужен за област међународне економске сарадње Ненад Поповић изјавио је данас да ће у мају први пацијенти у Русији примити вакцину против рака, а да ће пацијенти из Србије бити први који ће одмах после руских, крајем године, примити ту вакцину.
12. 02. 2026. у 09:41
ЈК ПРИЗНАЛА: "Са њим сам изгубила невиност - први пут са Немањом био је грозан, ужасан"
"ИМАЛА сам 18 година. Било је грозно искуство. Помислила сам: "Како некоме ово може да се догоди?" Било је ужасно."
10. 02. 2026. у 07:32
Коментари (0)