САРАДЊА СА РУСИЈОМ И КИНОМ: Африка заинтересована за испитивање руске вакцине „Спутњик 5“

Танјуг

25. 11. 2020. у 20:25

АФРИЧКА унија и Афрички центар за контролу и превенцију болести (Africa CDC) на челу са Џоном Нкенгасонгом разматрају сарадњу са Русијом и Кином у испитивању вакцина против ковида 19, пренео је Блумберг.

САРАДЊА СА РУСИЈОМ И КИНОМ: Африка заинтересована за испитивање руске вакцине „Спутњик 5“

Фото: AP Photo/ Sunday Alamba

„Нисмо се ограничили на одређеног партнера", рекао је директор Афричког центра за контролу и превенцију болести.

„На континенту од 1,2 милијарди људи, спремни смо на сарадњу са било којим партнером који се придржава нашег стратешког плана за развој вакцина и њихове доставе у Африку", рекао је Нкенгасонг. Он је напоменуо да са Русијом већ постоје одговарајући контакти и спремност за заједнички рад. Реч је о руској вакцини „Спутњик 5“, коју је развио Научно-истраживачки институт „Гамалеја“.

Џон Нкенгасонг је саопштио да су Африци обећане вакцине против ковида 19 у оквиру међународног механизма „Ковакс“ Светске здравствене организације (СЗО), који ће покрити 20 процената становништва континента.

„Да бисмо се решили вируса и постигли имунитет, морамо да вакцинишемо до 60 процената Африканаца“, нагласио је он.

„Ковакс“ је међународни механизам који је покренула Светска здравствена организација у партнерству са Глобалном алијансом за вакцине и имунизацију (ГАВИ) и Коалицијом за иновације у области епидемиологије. Механизам подржава успостављање производних погона и набавку лекова.

rs.sputniknews.com

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?