МОГУЋЕ ПОПУШТАЊЕ МЕРА: Немачке државе планирају окупљања до 10 људи за Божић?

Биљана Ристивојевић

24. 11. 2020. у 09:46

ВИШЕ немачких савезних држава планира да дозволи окупљање до 10 људи током Божића и Нове године, нудећи извесно опуштање ограничења уведених због корона вируса како би породице и пријатељи заједно славили, наводи се у нацрту предлога.

МОГУЋЕ ПОПУШТАЊЕ МЕРА: Немачке државе планирају окупљања до 10 људи за Божић?

Фото: ЕПА

-Божић и друге свечаности крајем године требало би прославити са породицом и пријатељима чак и у овој необичној години, иако у мањем обиму - наводи се у нацрту, преноси Ројтерс.

Према новим плановима, приватна окупљања била би ограничена на највише пет људи до божићног периода.

Поред тога, ватромет би био забрањен на јавним местима у новогодишњој ноћи како би се избегло окупљање великог броја људи.

Али попуштање мера током Божића има за циљ да донесе олакшање породицама.

Премијери држава требало би сутра да разговарају о својим плановима са канцеларком Ангелом Меркел.

Градоначелник Берлина Михаел Милер рекао је за телевизију АРД да је уверен да ће мере о којима су се лидери договорили касно у понедељак бити усвојене.

Премијери две државе такође су рекли да постоји широка сагласност да се национално „лако закључавање“ продужи до 20. децембра како би се успорило шсирење пандемије ковид-19, и омогућила породична окупљања током Божоћа.

Дневни број потврђених случајева корона вируса у Немачкој порастао је у последња 24 часа за 13.554 на укупно 942.687, саопштио је данас Институт Роберт Кох (РКИ), док је од последица ковид-19 укупно преминула 14.361 особа.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: Доделити му статус савезне државе САД

ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: "Доделити му статус савезне државе САД"

АМЕРИЧКИ републикански конгресмен Ренди Фајн поднео је предлог закона који предвиђа „анексију и доделу статуса савезне државе“ Гренланду у оквиру Сједињених Америчких Држава, наводи се у саопштењу које је објавио законодавац.

12. 01. 2026. у 21:16

БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина

БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина

МНОГИ сањају о животу у Немачкој, Аустрији или Швајцарској, замишљајући мир, ред и бољи стандард. Ипак, искуства наших људи који су се преселили откривају да живот у западној Европи често носи неочекиване изазове који могу шокирати оне који су навикли на балканску спонтаност и топлину.

13. 01. 2026. у 10:22

Коментари (0)

ТУЖАН ДАН ЗА ТЕНИС: Изненадно се пензионисао великан, баш пред Аустралијан опен!