БАЈДЕН УКИДА СМРТНУ КАЗНУ? "Он се томе противи, сада и у будућности"

ИЗАБРАНИ председник САД Џо Бајден против је смртне казне и радиће на њеном окончању, изјавио је данас његов портпарол, док је Министарство правде заказало још три федерална погубљења пре инаугурације 20. јануара.

БАЈДЕН УКИДА СМРТНУ КАЗНУ? Он се томе противи, сада и у будућности

FOTO: EPA

Затворски биро извршио је осмо савезно погубљење ове године, након 17-годишње паузе, и вероватно ће појачати притисак на Бајдена да одлучи да ли ће његова администрација наставити да заказује погубљења након што положи заклетву, пише АП.

Заговорници укидања смртне казне позвали су Трампову администрацију да паузира сва погубљења док Бајден не преузме дужност.

Бајден се "противи смртној казни сада и у будућности", рекао је секретар за штампу ТЈ Дакло, али није навео да ли ће егзекуције бити заустављене одмах након што Бајден преузме дужност.

Ове године Министарство правде одобрило је егзекуцију више људи него током претходних пола века, упркос томе што смртна казна губи јавну подршку и демократа и републиканаца, наводи АП.

Министарство је синоћ најавило извршење најтеже казне Алфреду Буржоау 11. децембра и Корију Џонсону и Дастину Хигсу за 14. и 15. јануар.

Још две егзекуције заказане су за ову годину, укључујући прву жену која ће бити погубљена након отприлике шест деценија, али је у четвртак је савезни судија пресудио да извршење не може да се обави пре краја године.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

ХОЛАНД ПРОТИВ КЕЈНА: Гол-машине у борби за полуфинале Светског првенства!