РУСКИ ПРЕДСЕДНИК ЗАБРИНУТ: Путин упозорио на проблематичне тенденције
МЕЂУ водећим међународним играчима дошло је, због пандемије вируса корона, до ескалације економских противречности, оценио је руски председник Владимир Путин.
Фото: ЕПА
Упозорио је на забрињавајуће тенденције као што су пад индустријске производње и пораст сиромаштва као последица пандемије што ми могло да угрози милионе људи.
- Показатељи међународне трговине за последњих шест месеци доживели су пад за више од 15 одсто. Дошло је до ескалације економских противречности од стране водећих играча на тржишту - рекао је руски председник на самиту Азијско-пацифичке економске сарадње који се одвија у формату видео-конференције.
Он је навео да ће се глобални БДП у овој години у складу с прогнозама претрпети пад за 4,4 одсто, а у земљама ове организације за 2,5 одсто.
Путин је констатовао да ће тај пад у Русији износити 3,9 одсто.
Говорио је и о руским вакцинама против ковида 19, истакавши да су обе у Русији регистроване вакцине безбедне и ефикасне, а да је питање једино како организовати масовну производњу, на чему се у Русији, како је додао, сада ради.
Он је подсетио да су регистроване две вакцине „Спутњик V“ и „ЕпиВакКорона“ а да се трећа налази у завршној фази испитивања.
- Са иностраним партнерима активно радимо на испорукама вакцине и локализацији производње - рекао је Путин.
Руски председник је додао да је Русија стекла завидно научно и клиничко искуство у борби против вируса корона и спремна је да их подели са партнерима у овој организацији.
- Приоритетно питање је, без сумње, обједињавање напора у борби против вируса корона. И Русија има шта да предложи нашим партнерима и пријатељима - поручио је Путин на самиту.
(Спутњик)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
Коментари (0)