ВЕРА, НЕ ПОЛИТИКА: Макрон поставио ултиматум лидерима муслимана у Француској

Novosti online

19. 11. 2020. у 22:27

ФРАНЦУСКИ председник Емануел Макрон дао је ултиматум муслиманским лидерима у тој земљи да саставе својеврсну повељу са "републиканским вредностима" коју ће у будућности поштовати сви муслимани у Француској.

ВЕРА, НЕ ПОЛИТИКА: Макрон поставио ултиматум лидерима муслимана у Француској

Фото АП

Како преноси Би-Би-Си, главни члан ове повеље морао би бити закључак којим се ислам дефинише као религија, а не политички покрет.

Макрон је ово захтевао јуче на састанку с исламским лидерима, те је дао Француском већу муслиманске вере рок од 15 дана да прихвати повељу са вредностима Републике Француске.

Председник захтева такође и да се у повељу упише члан у ком се изричито забрањује "страно мешање" у муслиманске групе у Француској.

Макрон је, како се наводи, такође најавио нове мере у сузбијању, како је истакао у више наврата, "исламског сепаратизма" у Француској, те је предложио формирање националног већа имама, што је ЦФЦМ прихватио.

Стубови француске државе су секуларизам и право за изражавање мишљења. У исто време, у Француској живи највећа муслиманска мањина у Европи.

(Кликс.ба)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница

КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница

ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...

24. 03. 2026. у 22:24

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА Милановић изненадио изјавом: Она је фасада и надоградња, и то док траје...

"ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА" Милановић изненадио изјавом: "Она је фасада и надоградња, и то док траје..."

ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић примио је данас у Загребу македонску председницу Гордану Сиљановску Давкову и поручио да процес приступања њене земље предуго траје, да не може да даје савете, али да има живота и без Европске уније (ЕУ).

25. 03. 2026. у 10:29

Коментари (3)

ХРВАТСКА У НЕВЕРИЦИ: Ево шта су Српкиње урадиле у Дубровнику