ПУТИН О МАСОВНОЈ ПРОИЗВОДЊИ ВАКЦИНЕ: Удружите се, то је питање које тренутно морамо да решимо

Тањуг

17. 11. 2020. у 19:37

РУСКИ председник Владимир Путин позвао је чланице БРИКС-а да удруже напоре за масовну производњу вакцине против корона вируса, преноси ТАС С.

ПУТИН О МАСОВНОЈ ПРОИЗВОДЊИ ВАКЦИНЕ: Удружите се, то је питање које тренутно морамо да решимо

Фото: ЕПА

Путин је на самиту чланица БРИКС-а рекао да је Русија развила ефикасне и безбедне вакцине против ковид-19, али да је ту и питање њихове масовне производње.

- То заправо није проблем, то је питање које тренутно морамо да решимо - рекао је руски председник и истакао да је у том погледу важно удружити напоре ради пуштања вакцине у масовну употребу међу цивилним становништвом.

Председник је поновио да је у Русији регистрована друга вакцина против корона вируса "ЕпиВакКорона", као и да ће трећа бити регистрована ускоро.

Русија је спремна да са својим партнерима из БРИКС-а разговара о њиховој производњи и употреби, додао је он.

Путин је рекао да је Руски фонд за директна улагања скопио договор са партнерима из Индије и Бразила о спровођењу клиничких испитивања вакцине "Спутњик В", док је са фармацеутским компанијама из Индије и Кине склопљен договор о отварању центара за производњу руске вакцине на територији ових земаља, и то не само за потребе тамошњег становништва него и трећих земаља.

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.

14. 12. 2025. у 19:24

Коментари (0)

У ПОНОЋ ЋУ ПОЉУБИТИ ДРАШКА СТАНИВУКОВИЋА: Беквалчева бацила око на градоначелника Бања Луке (ФОТО)