БЕЗ АЛКОХОЛА ЗБОГ КОРОНЕ: Шведска увела нове мере за борбу против Ковида 19
ВЛАДА Шведске саопштила је данас да планира да од 20. новембра уведе забрану служења алкохолних пића у кафићима, ресторанима и ноћним клубовима после 22 часа, како би покушала да сузбије пораст броја новооболелих од корона вируса.
Фото: Б. Царановић
Поред тога, у престоници Стокхолму поново је уведена забрана посете домовима за негу старих, док ће међу особљем бити спроведени брзи тестови на ковид-19, пренео је Ројтерс.
Премијер Шведске Стефан Лофвен је на конференцији за новинаре рекао да ће забрана продаје алкохола након 22 часа бити на снази од 20. новембра до краја фебруара.
Он је рекао да су многи грађани почели да игноришу препоруке власти и да влада мора да предузме додатне мере у борби против ковид-19.
Сви индикатори показују да земља иде у погрешном смеру, да се вирус шири јако брзо и да се број пацијената на одељењима интензивне неге повећао за више од два пута, рекао је премијер Шведске.
Због пораста броја заражених, престоница Шведске је одлучила да поново уведе забрану посете домовима за негу старих лица, док ће међу запосленима у овим установама у Стокхолму бити спроведени брзи тестови на корона вирус.
Домови за негу старих у Шведској, поготово у престоници, забележили су велики број случајева ковид-19 током првог таласа пандемије. Током лета ситуација је почела да се побољшава, али је број заражених у Стокхолму поново почео да расте у претходних неколико недеља.
Шведска није уводила мере карантина као што су то учиниле многе земље у Европи, већ се првенствено ослањала на добровољно поштовање препорука у циљу борбе против пандемије.
Међутим, у последњих неколико дана број новозаражених у земљи бележи највећи пораст од почетка пандемије, а влада тврди да оваква ситуација доводи до оптерећења здравственог система.
У Шведској је до данас корона вирусом заражено 166.707 људи, док је од последица болести преминуло 6.082 пацијената.
Препоручујемо
ПУСТИЛИ СУ ДА УМИРУ СТАРИ: Кон - Никад не бисмо прихватили шведски модел
21. 10. 2020. у 16:48
ФРАНЦУСКА У КАНЏАМА КОРОНЕ: Данас више од 35.000 заражених, преминуло 328 особа
11. 11. 2020. у 19:40
ВАКЦИНАЦИЈА У СРБИЈИ МОЖЕ БИТИ ОБАВЕЗНА: Ево колике ће казне бити за оне који одбију
11. 11. 2020. у 19:33
ФАЈЗЕР: Од шећерног штапића преко вијагре и антидепресива до вакцине против ковид-19
11. 11. 2020. у 22:14
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)