НАЈНОВИЈА ОДЛУКА ДОНАЛДА ТРАМПА: Сменио министра одбране
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп саопштио је да је на место министра одбране Марка Еспера именовао шефа центра за борбу против тероризма Кристофера Милера.
Танјуг
Трамп је на Твитеру написао и да ће "Крис" сјајно обављати тај посао и да се захваљује Есперу на његовом раду.
Трампова одлука дошла је након спекулација у медијима о Есперовом потенцијалном одласку из Беле куће. "Хил" је 6. новембра, позивајући се на анонимне изворе, известио да би Еспер могао бити међу члановима администрације коју би Трамп отпустио без обзира на исход избора, или да би чак могао сам поднети оставку.
"Хил" је тада објавио да Доналд Трамп спрема чистку и да су на удару шефови безбедносних служби - државни секретар за одбрану Марк Еспер, директорка ЦИА Ђина Хаспел, шеф ФБИ Кристофер Вреј и други.
Еспер и Трамп имали су у последње време доста размимоилажења, као што су Трампово противљење преименовању касарни које носе имена лидера Конфедерације из Грађанског рата, после антирасистичких протеста. Такође, Трамп и Еспер су се сукобили због Трамповог захтева да војска интервенише током протеста који су потресали америчке градове.
(Спутњик.рс)
Ускоро опширније
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ТВИТЕР ПОНОВО УДАРА НА ТРАМПА: Ево шта сада планирају вође познате друштвене мреже!
09. 11. 2020. у 00:31
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ" Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да ће амерички ваздушни удари на Иран бити настављени и наредних дана, уз упозорење да ће бити све интензивнији уколико Техеран не пристане на споразум, додајући да тренутно не жели преговоре са Ираном.
15. 07. 2026. у 20:30
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)