У ФРАНЦУСКОЈ СВЕ ГОРЕ: Сваких 30 секунди оболи по један Парижанин
СВАКИХ 30 секунди по један Парижанин оболи до ковида-19, а на сваких 15 минута у болнице стиже по један нови пацијент, изјавио је данас министар здравства Француске Оливије Веран.
Принтскрин
У интервјуу за радио РТЛ министар Веран је овим речима индиректно одговорио на захтеве градоначелнице Париза Ан Идалго да се дозволи рад мањим књижарама и другим малим радњама како би се одржали трговина и базичне друштвено-економске активности у Паризу, који је у локдауну, пренео је Ројтерс.
Веран је оценио да би таква одлука била превише ризична, имајући у виду драматични талас ширења корона вируса у француској престоници.
"Желимо да спасемо и Парижане и народ Француске и то ћемо учинити са одлучношћу и доследно", рекао је министар здравства Француске Оливије Веран.
Препоручујемо
НОВИ ЦРНИ РЕКОРД У ФРАНЦУСКОЈ: Преко 52.000 нових случајева короне у једном дану
02. 11. 2020. у 19:31
СКОРО 50.000 ЗАРАЖЕНИХ У ФРАНЦУСКОЈ: Не смирује се епидемија короне, преминуло 256 особа
30. 10. 2020. у 22:28
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)