ПРИШЛИ ПРЕВИШЕ БЛИЗУ: Су-27 пресрео „Мираже“ изнад Црног мора
СУ-27 пресрео је два француска ловца „Мираж-200“ изнад Црног мора, саопштило је Министарство одбране Русије.
Фото: ЕПА
Руска средства за контролу ваздушног простора открила су изнад неутралних вода Црног мора ваздушне мете које су се приближавале државној граници Русије.
„У циљу пресретања мета, у ваздух је подигнут ловац Су-27. Посада руског ловца идентификовала је ваздушне мете, као два ловца-бомбардера „Мираж-2000“, Ратног ваздухопловства Француске, након чега их је испратио изнад вода Црног мора“, наведено је у саопштењу Центра за управљање одбраном Русије.
Центар је саопштио да се руски ловац вратио на базни аеродром након што су се француски авиони окренули од руске државне границе.
У саопштењу се истиче да се цео лет руског авиона Су-27 одвијао строго у складу са међународним правилима коришћења ваздушног простора, као и да нарушавање границе Русије није било допуштено.
Данас је други Су-27 пресрео изнад Балтичког мора немачки и амерички авион.
rs.sputniknews.com
Препоручујемо
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"
ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.
05. 12. 2025. у 11:27
Коментари (0)