ПРЕДСЕДНИК ТРАМП: Ни Иран, ни Русија не желе моју победу на изборима

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп изјавио је да Русија и Иран не желе да он буде поново изабран на новембарским изборима, али да ће међу првим позивима у случају победе, према његовом мишљењу, бити управо из – Техерана.

ПРЕДСЕДНИК ТРАМП: Ни Иран, ни Русија не желе моју победу на изборима

Фото: ЕПА

„Ако победимо на изборима..., један од првих позива који будем добио биће из Ирана с предлогом да се закључи споразум“, рекао је Трамп новинарима у Белој кући.

Он је у ранијим приликама говорио о томе да ће, ако победи на изборима, врло брзо закључити споразум са Техераном.

„Они (Иранци) не желе моју победу, ни Русија не жели моју победу, то је оно јединствено код те две земље, оне не желе да ја победим“, рекао је актуелни председник.

Председнички избори биће одржани 3. новембра а последња телевизијска дебата двојице кандидата – Трампа и Џоа Бајдена из Демократске странке одржана је синоћ. Том приликом, Бајден је такође рекао да Русија не жели његову победу.

Став који је Русија више пута поновила с тим у вези је да ће Москва сарађивати с председником који буде изабран.

rs.sputniknews.com

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

РАСПАДА СЕ ПАРТНЕРСТВО СА ПУТИНОМ: Украјина добила кључног савезника у НАТО-у

РАСПАДА СЕ ПАРТНЕРСТВО СА ПУТИНОМ: Украјина добила кључног савезника у НАТО-у

ПРЕ отприлике десет година, рат у Сирији помогао је да се створи неочекивано партнерство на Блиском истоку између Турске и Русије. Међутим, оно се сада распада, тврди Њујорк тајмс. Наиме, Турска снажно помаже Украјини да створи упориште у делу света где је руски председник Владимир Путин раније уживао значајан утицај.

08. 06. 2026. у 09:25

АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.

07. 06. 2026. у 13:37

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ИСО стандарди нису само „сертификат на зиду“: Одржан стручни скуп о синергији управљања и интерне ревизије