КАМПАЊА ИДЕ У КРАНТИН: Гувернер - Не желим више да видим камионе са мртвачким сандуцима
У 24 САТА у Италији је експлодирао број нових позитивних на корона вирус, 19.143, за преко 3.000 више од јучерашњег броја, 91 преминули пацијент.
AP photo
Највећи скок као и претходних дана бележи се у Ломбардији, стигло се до готово 5.000 новозаражених и поред уведеног полицијског часа од 23 сата, али тај број је резултат претходних неодговорности и непоштовања мера заштите, посебно младих.
Потом следи по броју Кампанија са 2.280 за коју је гувернер Винћенцо Де Лука најавио захтев да се иде ка потпуном затварању активности у Региону осим есенцијалних неопходних за живот, на 30 до 40 дана, уследиће његов поптис сутра или у недељу, јер "не жели да види поновио камионе који превозе мртвачке сандуке".
Премијер Ђузепе Конте и даље апелује на одговорност а региони одлучују о парцијалним затварањима, вреднује са санитарним властима ситуацију, све у намери да се не дође до потпуног затварања онаквог каквог је живела Италија у марту и априлу ове године, а чекајући и евентуалне одлуке о потезу затварања и у неким европским земљама.
Препоручујемо
ИТАЛИЈА ОБАРА РЕКОРДЕ: Највећи број новозаражених од почетка пандемије, више од 19.000
23. 10. 2020. у 19:06
КАРАНТИНСКА КРИЗА У ИТАЛИЈИ: Повећан број корисника психоактивних супстанци
22. 10. 2020. у 16:21
ТРАМП НАЦРТАО НОВЕ МЕТЕ, ПРЕТИ ОД АМЕРИКЕ ДО ЕВРОПЕ! Шок у Каракасу, потпуни заокрет Мадурове потпредседнице
САД су у суботу у војној акцији у Каракасу отеле председника Венецуеле Николаса Мадура и његову супругу Силију Флорес, који су спроведени у Градску притворску јединицу у Њујорку, где ће им се судити по оптужници за кријумчарење наркотика. Пратимо уживо најновији развој догађаја након драматичне америчке операције у Венецуели.
05. 01. 2026. у 08:27 >> 09:38
МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.
04. 01. 2026. у 08:58
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)