НОВЕ ПРЕТЊЕ НОВИНАРИМА: Карикатура пророка Мухамеда опет разбеснела народ
21. 10. 2020. у 11:13 >> 11:15

EPA
ФРАНЦУСКЕ новине Ла Новел Републик добиле су претње након што су објавиле карикатуре пророка Мухамеда у издању од уторка, саопштили су данас новинари тог листа.
Новел Републик је поново објавио сатиричку карикатуру пророка Мухамеда из магазина коју је објавила редакција Шарлија Ебдоа, када су терористи упали у ту редакцију и убили запослене пре неколико година, пренео је Ројтерс.
Све то долази након убиства француског професора Самјуела Патија, коме је ученик одсекао главу јер је на часу пуштао цртане филмове са пророком Мухамедом.
Препоручујемо

АКЦИЈА ФРАНЦУСКЕ ПОЛИЦИЈЕ Ухапшено још седам особа због убиства наставника
21. 10. 2020. у 09:50

ТРАГЕДИЈА КОД МОСКВЕ Експлодирала бомба из Другог светског рата, погинуло дете
21. 10. 2020. у 08:43
Новинар Кристоф Ерго рекао је данас за БФМ да је већина читалаца дала позитивну оцену насловној страници, као знак слободе говора, мањи број је послао претње новинарима тог листа.
- Добили смо четири, пет претњи, углавном преко Фејсбука, па смо се жалили полицији - рекао је он.
Коментари (0)