АЗЕРБЕЈЏАН УДАРА НА ГАДРУТ: Армија Карабаха бори се за сваки педаљ земље
ПОРТПАРОЛ председника непризнате Републике Нагорно-Карабах Вахрам Погосјан изјавио је да се на подручју града Гадрут настављају борбена дејства великих размера.
Фото: ЕПА
- Концентришући велике снаге у овом правцу, азербејџанске снаге покушавају да заузму град. Армија одбране (Карабаха) бори се за сваки педаљ земље - рекао је Погосјан, преноси Информативни центар „Арцах“.
Борбе на контакт линији у Карабаху почеле су 27. септембра. Баку и Јереван међусобно се оптужују за избијање сукоба. У Јерменији је објављено ратно стање и општа мобилизација. У Азербејџану је уведен полицијски час и делимична мобилизација.
У Москви су 9. октобра одржани преговори министара спољних послова Јерменије и Азербејџана. Дипломате је у руску престоницу позвао председник Русије Владимир Путин.
Преговори су трајали више од десет сати и завршени су усвајањем споразума. Он садржи четири тачке за решавање сукоба. Између осталог, стране су објавиле о прекиду ватре од поднева 10. октобра у хуманитарне сврхе ради размене ратних заробљеника и других притворених особа и тела мртвих.
(Спутњик)
Препоручујемо
РАТ НА КАВКАЗУ: Азери у великим проблемима, ПВО Карабаха им руши авионе! Стиже још 2.300 сиријских плаћеника
12. 10. 2020. у 08:01 >> 22:36
МИНИСТАРСТВО ОДБРАНЕ АЗЕРБЕЈЏАНА: Јерменске снаге гранатирале област Агдам у Азербејџану
12. 10. 2020. у 07:39
АЛИЈЕВ ПРОВОЦИРА ПАШИЊАНА: "Нека захвали Путину што је опет спасао Јерменију"
11. 10. 2020. у 17:19
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (1)