ТУРЦИ ПРЕБАЦУЈУ С-400 НА ОБАЛУ ЦРНОГ МОРА: Премештање моћних ПВО система, генералштаб се није огласио (ФОТО)
ТУРСКА је пребацила С-400 у провинцију Самсун на Црном мору ради, како се претпоставља, испитивања, објавио је Спутњик Турска.
Фото: ЕПА
Објављене су фотографије конвоја са компонентама С-400 како се крећу у правцу ка провинцији Синоп.
Снимке су начинили очевици. Турске власти нису се званично оглашавале тим поводом.
Испоруке руских ПВО система С-400, што је довело до кризе у односима Анкаре и САД, почеле су средином јула 2019. године.
Вашингтон је тражио да Турска одустане од уговора и да у замену за С-400 купи америчке системе „Патриот“, претећи да ће зауставити или у потпуности прекинути продају ловаца Ф-35 Турској.
Анкара је, међутим, наставила преговоре о додатној партији С-400.
(Спутњик)
Препоручујемо
ПУТИН НАЈАВИО ДОБРЕ ВЕСТИ: Русија ће ускоро регистровати још једну вакцину против короне
06. 10. 2020. у 16:53
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом
ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.
24. 02. 2026. у 13:45
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)