ПРВЕ РЕЧИ СУ МУ БИЛЕ О ПУТИНУ: Наваљни дао интервју за немачки "Шпигл" након изласка са лечења

КРИТИЧАР Кремља Алексеј Наваљни не сумња да председник Русије Владимир Путин стоји иза његовог наводног тровања и каже да се не плаши руског председника.

ПРВЕ РЕЧИ СУ МУ БИЛЕ О ПУТИНУ: Наваљни дао интервју за немачки Шпигл након изласка са лечења

Фото друштвене мреже

- Тврдим да Путин стоји иза тог злочина и немам ниједну другу верзију онога што се догодило - рекао је Наваљни у интервјуу за немачки Шпигл, цији је само један део пуштен у јавност пре коначног објављивања.

Наваљном је позлило у авиону док је био на турнеји по Сибиру, одмах је пребачен у болницу у Омску, где је пао у кому, а потом и у Берлин, где су немачки лекари рекли да је отрован јаким нервним гасом.

Говорећи о тренутку када је нервни гас почео да делује, Наваљни је рекао да у том моменту човек не осећа бол, али да зна да умире.

Наваљни је рекао и да ће се вратити у Русију.

- Мој задатак је да останем неустрашив. И ја немам страх - рекао је критичар Кремља за Шпигл, преноси Ројтерс.

Запад је, како наводи Ројтерс, тражио објашњење од Кремља, који негира било какву умешаност у инцидент.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СРБИЈА ЈЕ ПОЧАСНИ ГОСТ У ПАРИЗУ Милановић побеснео: Они нису ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Коалицији вољних

"СРБИЈА ЈЕ ПОЧАСНИ ГОСТ У ПАРИЗУ" Милановић побеснео: Они нису ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Коалицији вољних

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић изјавио је данас да Србија има улогу почасног госта на војном дефилеу у Паризу поводом Дана Бастиље, а да је Хрватска почашћена што су је тамо позвали.

03. 07. 2026. у 15:08

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (6)

ПОТПИСУЈЕМ! Луна Ђогани прекинула ћутање о разводу - ставила тачку на спекулације, јавно се обратила Марку