ПОЗНАТИ МИЛИЈАРДЕР ИЗЈАВИО: Ни ја ни моја породица нећемо се вакцинисати
МИЛИЈАРДЕР Илон Маск рекао је да он и његова породица неће примити вакцину против корона вируса када постане доступна.
Фото: Танјуг/АП
Маск је гостовао у подкасту "Sway", у организацији Њујорк тајмса, а домаћин је била новинарка Кара Свишер. Ту је извршни директор "Тесле" и технолошки могул рекао како се неће вакцинисати, јер "није у ризику од ковида, а нису ни његова деца".
"У основи, исправна ствар не би морала да буде карантин за целу земљу, али мислим да би свако ко је у ризику требало да буде у карантину док све не прође", рекао је Маск.
Оне је, иначе, познат по својим контроверзним ставовима о корона вирусу и карантину у САД. На самом почетку пандемије, вирус је називао "глупим", а опште стање "паником".
У марту је рекао и да се жестоко противи препорукама Калифорније да људи остану код куће, описујући карантин као "присилно затварање" и "фашизам".
Када је округ Аламеда у Калифорнији, где је смештена једна од Теслиних фабрика, одбио да дозволи компанији да настави производњу, Маск је поново покренуо производњу и рекао да је спреман да буде ухапшен.
Свишерова је то поново споменула током интервјуа, а Маск је рекао како је Током разговора са Свисхером, назвао одлуку округа "претераном", а своју изјаву о томе да је спреман да буде ухапшен "шалом", пренео је Б92.
rs.sputniknews.com
Препоручујемо
ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су већ одлучиле о судбини Гренланда, да ли је на реду Канада, запитао се Кирил Дмитријев, специјални представник руског председника Владимир Путина за инвестиционо-економску сарадњу са иностранством.
06. 01. 2026. у 12:49
БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе желе да понуде Гренланду споразум о слободном придруживању, сличан оном које Вашингтон има са појединим малим државама у Тихом океану, сазнаје Економист.
06. 01. 2026. у 14:39
АКО ВАМ АУТО ПРОКЛИЗА: Савет аутомобилисте који може спасити животе - како безбедно возити по СНЕГУ
ЧЕДОМИР Бркић објаснио је како возачи треба да правилно очисте аутомобиле након снежних падавина, али и како да возе, управљају и понашају се у саобраћају.
05. 01. 2026. у 19:27
Коментари (1)