ПРЕМИЈЕР ОРБАН: Најгори сценарио 200.000 заражених у исто време
ПРЕМА најгорем владином сценарију, до 200.000 Мађара могло би у исто време да буде заражено корона вирусом, изјавио је данас у парламенту премијер Мађарске Виктор Орбан и навео да ће здравствени систем моћи да се носи са таквим бројевима.
Фото: ЕПА
После наглог пораста броја случајева крајем августа, у Мађарској је данас регистровано 876 новозаражених, чиме је број укупно оболелих од Ковид-19 порастао на 18.866.
Од корона вируса преминуло је 686 особа, док број активних случајева износи 13.779, пренео је Ројтерс.
Орбан, који је рекао да би други талас пандемије могао имати врхунац у децембру или јануару, рекао је посланицима да би у најгорем случају било потребно болничко лечење за 16.000 Мађара, док би за 800 људи требало обезбедити респираторе.
"Да бих био сигуран, рачунам са дупло већим бројевима", рекао је он.
Орбанова влада потрошила је 1,15 милијарди долара на 16.000 респиратора ове године након што је премијер у априлу рекао да је Мађарској потребно до 8.000 респиратора и болничких кревета за интензивну негу током врхунца кризе.
Неки лекари и опозициони политичари упозорили су, међутим, да би недостатак медицинских сестара могао бити главно уско грло у здравственом систему.
Министарство за људске ресурсе је прошле седмице саопштило да је Мађарска обезбедила 1.839 кревета за интензивну негу, од којих је 812 припремљено за лечење случајева оболелих од Ковид-19.
Министарство је саопштило да ће још 9.487 додатних кревета бити на располагању оболелима од корона вируса и да је Мађарска спремна да се избори са другим таласом пандемије.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење
ЛИДЕР мађарске опозиционе странке Фидес и бивши премијер земље Виктор Орбан оптужио је данас владу странке Тиса да води земљу ка диктатури, након полемике изазване изјавама бившег председника Јаноша Адера о планираним сменама државних функционера.
05. 07. 2026. у 12:34
Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу "Ја волим Србију": "Тако су стајале ствари..."
ВЕСТ да би глумица Мирка Васиљевић од септембра могла да преузме водитељску улогу у квизу "Ја волим Србију", уместо досадашње водитељке Драгане Косјерине, изазвала је велику пажњу јавности.
05. 07. 2026. у 21:54
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (0)