САВЕЗНА ДРЖАВА ПРОГЛАСИЛА ИЗВАНРЕДНО СТАЊЕ: Ураган "Сали" прети југоистоку САД

ТРОПСКА олуја ''Сали'' ојачала је и данас прешла у ураган и сада прети југоистоку САД, упозоравају америчке метеоролошке службе.

САВЕЗНА ДРЖАВА ПРОГЛАСИЛА ИЗВАНРЕДНО СТАЊЕ: Ураган Сали прети југоистоку САД

Фото: АП

Ураган праћен ветром снаге 150 километара на час могао би стићи до копна већ сутра, саопштио је амерички Национални центар за урагане

''Сали'', која се тренутно налази на 210 километара од ушћа Мисисипија, могла би изазвати пораст водостаја у америчким савезним државама Луизијана и Алабама, преноси Ројтерс.

Њу Орлеанс, који је пре 15 година погодио ураган ''Катрина'', спада у ризично подручје.

- Лоше време не смемо олако схватити - упозорила је Кеј Ајви, гувернерка Алабаме, након што је у тој држави која се граничи са Флоридом, прогласила изванредно стање.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је дубока операција - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година

ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је "дубока операција" - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година

ЗАПАДНИ медији и стручњаци данима уназад предвиђају да би се полуострво Крим могло вратити под украјинску контролу, јер је Украјина прекинула руске линије снабдевања.

06. 06. 2026. у 08:59 >> 08:59

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ГОРИ ЊУЈОРК! Никси направили нови брејк против Сан Антонија, Вембањама трагичар! (ВИДЕО)