Трамп номинован за Нобелову награду за мир
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп номинован је за Нобелову награду за мир за 2021. годину.
Танјуг
Дејли мејл наводи да је Трамп номинован само неколико недеља након што је посредовао у постизању споразума између Израела и Уједињених Арапских Емирата.
Трампа је номиновао норвешки посланик Кристијан Тибринг-Гједе, који је похвалио америчког председника за напоре на решавању сукоба у свету.
Он је оценио да је Трамп учинио више да се постигне мир између држава од већине других кандидата за награду за мир.
Тибринг-Гједе, који је и председавајући норвешке делегације у Парламентарној скупштини НАТО, рекао је да је Трампова администрација играла кључну улогу у успостављању односа између УАЕ и Израела.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РУСИЈА СЕ ХИТНО ОГЛАСИЛА О СРБИЈИ: Песков коментарисао однос Москве и Београда
РУСИЈА и Србија имају партнерство које омогућава Москви и Београду да разговарају о најхитнијим питањима, али Србија бира свој пут развоја, изјавио је Дмитриј Песков, портпарол руског лидера.
05. 06. 2026. у 11:49
НЕМАЧКА ХИТНО ПОЗВАЛА РУСИЈУ: Путине, време је...
МИНИСТАР спољних послова Немачке, Јохан Вадефул, позвао је руског председника, Владимира Путина, да покрене преговоре о миру у Украјини уз учешће Европе, преносе немачки медији.
05. 06. 2026. у 09:53
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (18)