ЕРДОГАН НАРЕДИО НОВЕ МЕРЕ: У Турској скок броја заражених вирусом корона

У ТУРСКОЈ је број заражених корона вирусом скочио на 1.502 случајева за дан, што је најавише од средине јуна, према подацима Министарства здравља због чега је Влада приморана да уводи нове мере да би зауставила ширење болести, јавља Ројтерс.

ЕРДОГАН НАРЕДИО НОВЕ МЕРЕ: У Турској скок броја заражених вирусом корона

Фото: Depositphoto

Министар здравља Фахретин Коца написао је на Твитеру да је још 24 особе умрло, што је укупно 6 163 прминулих до сада.

Председник Реџеп Тајип Ердоган најавио је да ће државне институције сада моћи да примене "флексибилне услове рада", као што је рад од куће.

То је објављено у предсеседничком декрету током вечери у коме се наводи да се кораци предузимају како би се зауставила епидемија у земљи.

Раније је министарство унутрашњих послова рекло да се забрањују поједина окупаљања, прославе, венчања, веридбе.

У 14 провинција биће дозвољено да венчања трају само сат времена уз забрану плеса и других врста забаве.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ЛИДЕР мађарске опозиционе странке Фидес и бивши премијер земље Виктор Орбан оптужио је данас владу странке Тиса да води земљу ка диктатури, након полемике изазване изјавама бившег председника Јаноша Адера о планираним сменама државних функционера.

05. 07. 2026. у 12:34

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу Ја волим Србију: Тако су стајале ствари...

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу "Ја волим Србију": "Тако су стајале ствари..."

ВЕСТ да би глумица Мирка Васиљевић од септембра могла да преузме водитељску улогу у квизу "Ја волим Србију", уместо досадашње водитељке Драгане Косјерине, изазвала је велику пажњу јавности.

05. 07. 2026. у 21:54

Коментари (0)

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу Ја волим Србију: Тако су стајале ствари...