РУСКИ ГЕНЕРАЛ ПОГИНУО У СИРИЈИ! Конвој налетео на мину, тешко повређени војници РФ (ФОТО)
ТРИ руска војника рањена су у експлозији у Сирији, а један генерал-мајор је погинуо, саопштило је Министарство одбране Русије.
Фото: ЕПА
Инцидент се догодио када се конвој руске војске враћао након хуманитарне акције 15 километара од Дејр ел Зора, након што се на путу активирала ручно направљена експлозивна направа.
Према информацијама које су на друштвеним мрежама објавили медији на арапском погинуо је генерал Вјачеслав Гладки.
Напомиње се да је генерал-мајор хитно евакуисан и пружена му је лекарска помоћ, али лекари нису успели да га спасу. Постхумно му је додељена државна награда.
Министарство одбране обећало је да ће породици погинулог генерала пружити сву неопходну помоћ.
(Спутњик)
Препоручујемо
СЕНАТ САД: Викиликс кључан за мешање у америчке изборе, помагао руским обавештајцима
18. 08. 2020. у 17:33
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (3)