НА ЛИСТИ „ГЛОБАЛ 500“: Чак 133 кинеске компаније
НА листи "Глобал 500" која обухвата 500 најуспешнијих компанија на свету, налази се 133 фирми из Кине, укључујући хонгконгшке и тајванске компаније, као и 121 предузеће из Сједињених Држава.
Фото: Танјуг/АП
Ових 500 компанија приходовало је у 2019. 33,3 хиљаде милијарди долара и створило профит од две хиљаде милијарди долара. Широм света запошљавају скоро 70 милиона људи, наводи амерички магазин "Форчјун", који је објавио листу.
На првом месту листе налази се америчка корпорација "Волмарт" . Највећа кинеска државна нафтна групација “Синопек” је заузела друго место, док су се на трећем и четвртом месту нашле две кинеске државне компаније, “Чајна нешене петролеум” и Државна електропривреда.
У првих 50 места има 12 кинеских компанија, међу њима су четири банке, укључујући ИЦБЦ, ЧБ, АБЦ и Банку Кине, преноси ЦРИ.
Кинески технолошки гигант “Хуавеи” је ове године заузео 49. место на листи, а иза је Кинеска групација за железнички инжењеринг.
Глобална трговина је мотор успеха глобалних компанија. Способност за тражење нових тржишта и извоз су такође пресудни фактори, наводи се у магазину.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ИРАН ПОСЛАО ХИТНУ ПОРУКУ НАШИМ КОМШИЈАМА: Немојте то да дозволите Америци!
ИРАН је данас упозорио Бугарску да не дозволи Сједињеним Америчким Државама коришћење своје територије за војне операције против Техерана, након што је бугарска влада најавила да ће тражити одобрење парламента за размештање америчких авиона за допуну горива у тој земљи.
21. 07. 2026. у 18:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
ДЕЧАК ЈЕО КОБАСИЦУ И УМРО: "Кад би знали шта крпељ може..." Први смртни случај у свету
РЕЧ је о првом познатом смртном случају на свету узрокованом овом алергијом.
22. 07. 2026. у 11:46 >> 23:04
Коментари (0)