ЗБОГ ТАКСЕ НА АЛУМИНИЈУМ: Канада уводи реципрочне мере према САД

КАНАДА намерава да уведе Сједињеним државама реципрочне мере вредне 3,6 милијарди долара након одлуке америчког председника о враћању царина од 10 одсто на канадски алуминијум.

ЗБОГ ТАКСЕ НА АЛУМИНИЈУМ: Канада уводи реципрочне мере према САД

Фото: Тањуг/АП

Канадска савезна влада даје себи рок од 30 дана како би се утврдила тачна листа америчких производа на које ће бити уведене мере, изјавила је у петак потпредседница владе Кристија Фриленд.

Описујући најаву америчког председника као апсурдну и неоправдану, Фриленд је поручила да ће Канада ригорозно одговорити на Трампов потез.

Асоцијација алуминијума Канаде, влада Квебека, опозиционе странке и синдикати позвали су Трудоову владу на одлучан и непосредан одговор на мере САД.

Иначе, то није први пут да Трамп уводи таксе Канади. У 2018. години САД су увеле царине на канадски увоз намећући 25 посто царине на челик и 10 посто на алуминијум.

У то време, Канада је увела таксе на кечап, хемијске оловке, слаткише, сок од поморанџе, виски и тоалетни папир и друге америчке производе, а вредност тако остварена била је 16,6 милијарди долара. Нове америчке таксе требало би да ступе на снагу 16. августа.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.

16. 06. 2026. у 12:22

Коментари (0)

Работайте, братья! Отели га исламисти, он показао храброст! Путин га прогласио херојем - ко је Рус који стоји иза легендарног поклича