МАСКА РАЗЛОГ И ЗА УБИСТВО: Серија напада у Француској због одбијања ношења заштите на лицу

05. 08. 2020. у 11:12

НАОРУЖАНИ палицама за бејзбол, нападачи мирно улазе у перионицу веша.

МАСКА РАЗЛОГ И ЗА УБИСТВО: Серија напада у Француској због одбијања ношења заштите на лицу

AP Photo

Последњи затвара врата, а онда се сва четворица устремљују на радника за пултом. Извлаче га насред радње и почињу бесомучно да га ударају, двојица палицама, друга двојица рукама. После двадесетак секунди одлазе праћени погледима уплашених посматрача.

Ову сцену снимила је камера перионице у месту Соази су Монморанси у области Вал д'Оаз, двадесетак километара северно од Париза. Разлог за напад је свађа због - неношења маске!
Нападнути радник, стар 44 године, касније је испричао шта се догодило. Према његовом сведочењу, један од нападача је у недељу по подне ушао у перионицу и одбио да стави маску. Ношење маске у затвореним просторима на јавним местима у Француској је, иначе, обавезно, док је циркулација вируса у овом делу земље нарочито висока.
Дошло је до расправе, човек без маске је изашао, али се убрзо вратио с тројицом "помагача". Радник је добио 11 удараца, остао је да лежи непомичан, без свести, с многобројним повредама и потресом мозга. Хитна помоћ га је превезла у болницу. После свега, има шест копчи на глави, не чује добро на једно ухо и ослабио му је вид. Поднео је тужбу. Имајући у виду начин на који је нападнут, истиче да је у питању покушај убиства.
Претходно је у Бајонеу, на крајњем југозападу Француске, возач градског аутобуса стар 59 година, почетком јула, после пет дана коме, преминуо од задатих удараца у нападу у ком су учествовале такође четири особе, одбијајући да ставе маску. Двојица главних актера, стари 22 и 23 године, ризикују доживотну робију.
Пре неколико дана, малолетник је у Орлеану претукао возача аутобуса из истог разлога, због одбијања да стави маску, и против њега је подигнута оптужница.

ПОТРАГА ЗА НАПАДАЧИМА

ИСТРАГА поводом агресије у перионици је у току. Министар унутрашњих послова Жералд Дарманен је саопштио да су снимци због суровости "неподношљиви за гледање" и да полиција тражи починиоце овог стравичног напада.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ТАМО ДА ИЗБАЦИ 1000 ВОЈНИКА НА ОСТРВО, НИКО МУ СЕ НЕЋЕ СУПРОСТАВИТИ Вучић о Гренланду - Када питам а како Косово, сви спусте главу!

"ТРАМП ТАМО ДА ИЗБАЦИ 1000 ВОЈНИКА НА ОСТРВО, НИКО МУ СЕ НЕЋЕ СУПРОСТАВИТИ" Вучић о Гренланду - Када питам а како Косово, сви спусте главу!

ГОВОРЕЋИ јутрос у емисији "Јутро" на Телевизији Прва, председник Србије Александар Вучић дотакао се и лицемерја међународне заједнице када је у питању однос који сада имају по питању Гренланда и онај који су некада имали по питању Косова и Метохије.

25. 01. 2026. у 13:20

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: Имам проблем што ради на националној телевизији

ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"

ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.

25. 01. 2026. у 20:42

Коментари (2)

БИЋЕ СВЕ ТЕЖЕ: Огласила се продукција Гранда због Ђорђа Давида - запретио одласком из такмичења