ШПАНИЈА СПРЕЧАВА ЗАРАЗУ: Усмртиће 93.000 видри

Танјуг

16. 07. 2020. у 22:56

ШПАНСКЕ здравствене власти наложиле су да се свих 93.000 видри с фарме на истоку Шпаније усмрте како би се спрецило преношење заразе на људе.

ШПАНИЈА СПРЕЧАВА ЗАРАЗУ: Усмртиће 93.000 видри

Фото: Новости

Претходно је утврђено да је већина животиња на фарми у селу у региону Арагон заражена корона вирусом.

Фарма је била под здравственим надзором пошто је супруга једног радника била позитивна на коронавирус у мају, а данас је још седам радника инфицирано, преноси Ројтерс.

Власти су првотно наложиле изолацију животиња, али након неколико недеља и неколико рунди тестирања, одлучили су да усмрте видре које су се узгајале у сврху крзна.

Резултати су показали да је више од 80 одсто тестираних животиња позитивно на корона вирус.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.

28. 04. 2026. у 20:51

Коментари (0)

Игра је подигнута на виши ниво уз празничне бонусе