Руски радари открили америчке бомбардере Б-52 над Пацификом

Танјуг

17. 06. 2020. у 23:59

Руски системи ваздушног надзора и радарске контроле детектовали су и пратили лет преко северозападног Пацифика америчког стратешког бомбардера Б-52, саопштило је руско министарство одбране

Руски радари открили америчке бомбардере Б-52 над Пацификом

Фото: ЕПА

Руски системи ваздушног надзора и радарске контроле детектовали су и пратили лет преко северозападног Пацифика америчког стратешког бомбардера Б-52, саопштило је руско министарство одбране, пренео је ТАСС.

"Руске службе ваздушног надзора 17. јуна су откриле и пратиле лет два америчка стратешка бомбардера Б-52", саопштило је руско министарство одбране, наводећи да су авиони америчког ратног ваздухопловства летели кроз међународни ваздушни простор изнад североисточног Пацифика.

У саопштењу министарства је потврђено да се амерички бомбардери нису приближили руским границама, већ су летели на удаљености од око 300 километара од њих.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?

ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су већ одлучиле о судбини Гренланда, да ли је на реду Канада, запитао се Кирил Дмитријев, специјални представник руског председника Владимир Путина за инвестиционо-економску сарадњу са иностранством.

06. 01. 2026. у 12:49

БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник

БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе желе да понуде Гренланду споразум о слободном придруживању, сличан оном које Вашингтон има са појединим малим државама у Тихом океану, сазнаје Економист.

06. 01. 2026. у 14:39

АКО ВАМ АУТО ПРОКЛИЗА: Савет аутомобилисте који може спасити животе - како безбедно возити по СНЕГУ

АКО ВАМ АУТО ПРОКЛИЗА: Савет аутомобилисте који може спасити животе - како безбедно возити по СНЕГУ

ЧЕДОМИР Бркић објаснио је како возачи треба да правилно очисте аутомобиле након снежних падавина, али и како да возе, управљају и понашају се у саобраћају.

05. 01. 2026. у 19:27

Коментари (0)

КО ЈЕ БИЛА ЈОВАНКА ЈОЛИЋ? Интернет личност позната по теоријама завере - многи су је ОБОЖАВАЛИ